Přišlo k nám štěstí.

9. dubna 2010 v 8:21 | Bajuška
Byla zamračena obloha když se Amanda, Olivie, rodina a přátele loučili s Alanem. Při cestě z práce domů za svou manželkou a dcerkou nezvládl při psím počasím řízení a naboural se. Lékaři už jeho život nezvládly zachránit. A tak se všichni loučili s manželem, otcem, synem, přítelem Alanem .

Am se musela vzchopit s Olivii se odstěhovali z domu, kde jí všechno Alana připomínalo. Přihlásila se na konkurz kde se zajímala o roli Kapitána Samanthu Carterovou. Vešla do obrovské budovy, kde byl šílený zmatek. Rozhlídla se na velké tabuli, kde našla výtah a patro na kterém se konkurz odehrává.

Vešla do výtahu a postavila se k muži, který držel v ruce kávu a pomalu jí od srkával. Muž jí pozdravil Am se ani nepodívala a jen zabručela. "Dobrý den." Muž si znovu odsrkl kávu. "Jdeš na konkurz?" Amanda přikývla a dveře výtahu se otevřeli. "Tak hodně štěstí." Až teď viděla že je to Richard Dean Anderson.

Am seděla v čekárně a čekala kdy uslyší své jméno aby mohla předvést před porotou co umí. Její jméno zaznělo zpoza dveří. Am se nadechla a pravou nohou vykročila ku předu. Sedla si a koukala na celou porotu zprava do leva a z leva do práva. V rohu místnosti viděla sedět usměvavého muže, držící v ruce kelímek s kávou. Am bylo kladeno spoustu otázek, připadala jsi jako na nějakém výslechu.

Sam vyšla z místnosti kde musela přednést své umění. Oddechla si a už jen tak čekala jestli si jí vyberou nebo ne. Dveře se otevřeli a do "čekárny" vešlo pět osob. Začli vykládat že strašně moc děkují všem hercům ale také gratulují Gristoperovi Judge, Michaelovi Shanksovi a Amandě Tapping že obsadili své role. Amanda byla ráda že jí vzali. Poděkovala jim a odcházela k výtahu. Stál tak jako naschvál Richard dean Anderson.

Sladce se usmál a přistoupil blíž k Am. "Tak jste prošla." Amanda už měla lepší náladu a tak se na něho i usmívala. "Ano a moc vám děkuji." Výtah se otevřel a společně do něj vstoupili. "Jste vdaná?" Zeptal se rovnou Rick s otazníky a šibalskými hvězdičkami. "Už ne můj manžel asi před půl rokem umřel." Am se objevili malé slzičky v očích. "Ouuu tak to jsem nevěděl omlouvám se, nechtěl jsem vám nějak ublížit." Amanda ho zastavila. "To je v pořádku." Výtahové dveře se otevřeli a s doprovodem Rickem se dostali k Aminymu autu. Otevřela dveře, nasedla si a strčila klíč do zapalování. "Am počkej nechtěla by jsi jít se mnou na večeři?" Nevěděla jestli dělá správnou věc ale ona potřebuje nějakého přítele a tak se jí zdálo nejlepší kývnout na jeho nabýtku. "V sedm u mě?" Rick se usmál a koukal jak odjíždí.

V tom si uvědomil že vlastně neví kde bydlí. Chtěl vyjet výtahem do 11 patra kde byly veškeré její dokumenty. Výtah ale nejel a tak se Rick pustil do schodů po vlastních. Zjistil nejen kde bydlí a že je opravdu vdova ale taky že už hrála v pár filmech a má malou
dcerku.

V 7 hodin se rozezněl zvonek v celém domě. Dveře pomaličku otevřela malá holčička, která málem ani nedosáhla na kliku. Rick se usmál. "Je máma už nachystaná?" Snažil se říct trochu jemněji aby jí nevystrašil. Olívie ho chytla za ruku a dotáhla ho až do obýváku kde si sedl do křesla a ten malí cvrček na proti na stůl. "Jak se jmenuješ a kdo jsi? Co chceš po mámě? Kam jdete? Kolik je ti let? Jsi svobodný?" Doslova Ricka zaplavovala otázky. Rick se tak trochu vystrašeně usmál. Odkašlal jsi a spustil. "Jmenuji se Richard dean Anderson, dejme tomu že jsem mámin kolega, je mi 45 let po mámě nechci nic víc než večeři a ano jsem svobodný. Jak se jmenuješ ty?" Snažil se přesně odpovědět na její otázky. "Jsem Olívie. Budeš tu chodit častěji?" Usmála se roztomile. "Pokut budeš chtít a máma taky tak ano. Jo a abych nezapomněl tohle je pro tebe." Rick sáhl do saka a vytáhl čokoládu.

Olívie ji vzala a schovala jí za televizi. Rick se jen usmíval. "Chceš mámu sbalit?" Rick se až zakašlal. "Cože mámu ne? Kde jsi na to přišla?" Olivie si sedla znovu naproti. "Máš sako." Ukázala na něho. "Určitě sis koupil i novou kolínskou." Přičichla si k němu. "No prostě vypadáš pěkně." "Jak to víš? Že mám novou kolínskou? A vůbec nevypadám pěkně." Olivie si dala ruce kolem pasu a pořádně si ho prohlídla. "Jo sluší ti to." Rick se postavil a začal se prohlížet taky. Zpoza rohu se ozvalo. "Opravdu vám to sluší." Rick se podíval na Amy ta vypadala taky moc pěkně. Políbila Olívii na čelo a nakázala ji aby šla po večerníčku spát. Olivie ty dva šla vyprovodit. Šla k Rickovi a zatahala ho za nohavici. "Strejdo?" Amanda malou holčičku okřikla že Rick není žádný strejda. Rick si podřepl. "Neříkej mámě že jsi mi dal čokoládu." Rick ji prohrábl vlásky a mrknul na ní. "Neboj cvrčku."

Amy s Rickem přišli do jedné z restaurací, nedaleko Amandiného domku. Rick jí gentlemansky podržel řidli a podal jí jídelní lístek. "Máš moc příjemnou dceru." Pomalu si sundával sako. "Děkuji jsem ráda že se vám líbí." Rick se usmál. "Am nemůžeš mi tykat?" Amy pokrčila rameny. "No to asi můžu." Rick podal Am ruku. "Já jsem Rick." Am se usmála. Celou noc si vykládali o všem možném o Alanové smrti. Andersonovém dítěti, Olívii, práci. No prostě o všem co je napadlo.
Z restaurace šli opravdu procházkovou chůzi. Nic je nehonilo a v přítomnosti toho druhého se cítili bezvadně. "Am moc ti děkuji. Jsem rád že jsem šel zrovna s tebou." Am ho zastavila. "Já taky děkuji za příjemný večer od smrti Alana jsem nikde nebyla." Naklonila se k němu a něžně ho políbila na tvář. "To bylo příjemné." Amy a Rick se rozesmáli. Došli až k Am domu a tam se rozloučili.

Natáčet se mělo až za týden a tak Amy s Olivii měli ten týden na sebe ještě čas. Olívie už byla vzhůru a koukala na pohádky v televizi. Někdo stál za dveřmi a krátce zazvonil. Olívie tam běžela. Ve dveřích stál Rick s čokoládou. "Chceš si mě koupit?" Řekla bez rozmyšlení. "Ahoj cvrčku. Hmmmm tak trochu. Tady mám pro tebe i snídani." Olívie ho teda pustila dál. Pomohla mu v kuchyni uvařit kakao a nachystat na talířky. Oliv seděla na kuchyňské lince a kopala nožičkami.

"Táta si mě tu taky vždycky posadil a já mu pak pomáhala se snídani. Ale táta už tu není." Olivie spadla hlavička a přestala kopat nožičkama. Rick se posadil vedle ní a pohladil ji ve vláskách. "Cvrčku nebuď smutná táta se na tebe z hora dívá a nemá radost že se trápíš." Olivie se opřela o Rickovou paži. "Jsem ráda že jsi tu připomínáš mi tátu. Budeš tu chodit častěji?Máma by byla určitě ráda a já vlastně tak trochu taky." Rick se usmál a stiskl malou holčičku v obětí. "Jestli budeš chtít a máma taky tak za vámi budu chodit rád." Oliv seskočila z linky. "Půjdeme vzbudit mámu aby se s námi nasnídala?" Rick jí vzal do náručí a nesl jí do ložnice do které ho Oliv naváděla.

Velký kamarád Olivie se postavil ke dveřím a koukal na malou holčičku jak budila svou spící mámu sladkou pusou. Am jakmile otevřela oči vyjekla. "Co tady děláš?" Chytla deku a stáhla si jí až ke krku.
"Přinesl nám snídani mami." Usmála se Olivie a šla k Rickovi kterého chytla za ruku. "No přinesl jsem vám snídani." Am nahodila svůj neodolatelný úsměv. Rick měl pocit jako by ty dvě znal už léta a Amanda se mu evidentně líbila. "Tak jděte dolů já se převleču a půjdu za vámi." Rick se na Am podíval svůdně. "Nechceš něco podržet nebo zapnout." Am zakřičela. "Vypadněte." A hodila po těch dvou polštář.

Rick a Olive byli v obývaku a hráli si. Am se mezi tím převlékla. "Strejdo co podnikem." Rick se posadil do křesla už ho bolely kolena. "Já nevím cvrčku co chceš?" Rick se usmíval nad tím malým stvořením byla tak roztomilá. "Hm…. Co třeba na koupaliště?" Am vešla do obývaku už oblečena v kalhotech a tričku. "Olivie přece nemůžeme Ricka otravovat." Oliv přešla k Rickovi. "Ricků" Žadonila. "Mě neotravujete stejně nemám nic v plánu." Olivie radostně zavískla a šla se připravit. Rick jel k sobě domů a vzal si plavky a ručník. V 10:15 měli být u bazénu.

"Ricku, Ricku" Volala malá holčička utíkající jeho směrem. "Ahoj cvrčku." Řekl když mu skočila Olivie do náruče. "Tak co už se těšíš až utopíme mámu?" Usmíval se Rick na Am. "Ne! Mámu ne, protože jinak bych tu zůstala sama." Řekla se smutným tonem v hlase. "Ou promiň cvrčku nechtěl jsem. Nemyslel jsem to tak." Oliv sklouzla zpátky na zem. Všichni tři šli do velké budovy, která byla plná vody. Olivie měla rozzářené oči jak nikdy v životě velmi si to tu užívala. S Rickem jezdila Olivie na tobogánu a byla šťastná.

Oliv připlavala v nafukovacích rukavičkách k Am. "Mami? Zkus si to taky." Am se na ní podívala. "Co bych jako měla vyzkoušet?" Zeptala se nechápavě. "No přece jet s Rickem na tobogánu." Am silně odporovala nakonec ustoupila a společně s Rickem šli nahoru. "Máš strach?" pošťuchoval jí Rick. "Já no dovol? Jenom můžu jet sama?" Rick nic nenamítal.

Na začátku velkého vodního tunelu se rozsvítila zelená a Am se odrazila. Rick neváhal a skočil za ní. "Ricku řekla jsem že chci jet sama." Ječela tam po něm. "Slíbil jsem Oliv že tě nenechám utopit a že tě budu držet. Tak nekřič, uklidni se a jedem." Do Am vstoupil takový divný pocit, vzrušení že se jí Rick dotýkal, nenasytné touhy ho políbit, ale zároveň pocit sebe nenávisti. Není to dávno co Alan umřel a ona se tady baví s jiným mužem a má hříšné myšlenky. Tyto pocity vyrušili pád do hluboké studené vody.

Oliv seděla na krajíčku malého bazénu a plácala ručičkami. "Ricku jsi mámin záchrance, bez tebe by se utopila." Am na Oliv stříkla vodu aby mlčela a muž zachránce se jen usmíval. Jejich čas v bazínu vypršel a museli odejít. Koupili si ještě v bufetu kafe a malé holčičce hranolky s kečupem, které stejně dojídal Rick. Všichni tři se rozloučili a jeli každý do svého domu.


Pokračování !Tady!


 


Komentáře

1 Jasmína Jasmína | Web | 10. dubna 2010 v 9:35 | Reagovat

Moc pěkný. Líbí se mi Oliviino chování, je taková roztomilá...

Ovšem máš tu jednu časovou nesrovnalost, Oliv se narodila až v roce 2005 a brána se začala natáčet 1997... Ale to je detail

2 Thery Thery | Web | 10. dubna 2010 v 18:18 | Reagovat

Krásnýýý !! Ta Olivie :-D lol.. Skvěle napsaný !! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama